<$BlogItKöşe yapmakv>
<$BlogIt
Köşe yaparken kumaşın köşesini iki kenarını birbirinin üzerine getirerek kıvırınız. Daha sonra tırnakla iz yapınız Kumaş katı üzerinde uçtan içe doğru kenar kıvırma payına 0,5 cm ilave ederek işaretleyiniz.

Kumaş katlarının üstüste gelmesi için işaretlediğiniz yerden kıvırarak tırnakla iz yapınız. Kırılan üçgeni yukarı doğru kaldırınız. Meydana gelen üçgenin çift kat olan taban kısmını kumaş katından kesik kenara 0,5 cm kalana kadar teyelleyiniz. Teğelin üzerinden makine çekiniz ya da elde makine dikişi yapınız.

Köşenin üçgen tarafını makine dikişinin 0,5 sm üzerinden kesiniz. Kesilen yerin kumaş katı tarafından 1,5 cm içeri girerek dikişi 2mm kalana kadar çıtlatınız veya küçük bir üçgen olarak kesiniz.

0,5 cm olan dikiş payını tırnakla ikiye açınız ve ütüleyiniz. Köşeyi ters çeviriniz. Köşeyi iğne ile dışarı çıkararak şelini veriniz. Kenarındaki 0,5 cm payı içeri kıvırarak kenarları teyelleyiniz. Köşeyi kullandığınız yerin model özelliğine göre makineye çekiniz.
posted by <$BlogItBeyaz ZambakogIt2:48 ÖSOrA

<$BlogIt2s:


At <$BlogCo4:11 ÖS><$BlogCoBlogger Nazlı

<$BlogCoMerhaba ben nazlı rengarenk.bogspot.com adresini yönetiyorum. sitenize il girişim bu emin olun bundan sonra hergün burdayım. sizi linklerime ekleyeceğim. çok beğendim yayınladıklarınızı..... <$BlogCo 

At <$BlogCo4:46 ÖS><$BlogCoBlogger Beyaz Zambak

<$BlogCoNazlı, günlüğüm ile ilgili yazdıkların için teşekkür ederim. Seni linklerime yazdım. <$BlogCo 

<$BlogItYorum Gönder"<$BlogURhttp://beyazzambak.blogspot.com/k home
Layout design by Pannasmontata