<$BlogItv>
<$BlogIt
Kullanılabilecek bu desen için öncelikle yazıcıdan çıktı alındıktan sonra cetvel ile desenin ortası çizilir. Asimetrik olarak diğer tarafı da çizilir. Orjineli dantel anglez deseni olmasına karşın beyazişe de uygulanabilir.
Hazır harçlarla, renkli ipliklerle, kıyafetinize uygun iplik alarak zincir yaptıktan sonra kumaş uygulanacak yere tegellenerek üzerine dikilir. kağıt daha sonra yırtılabilir. Ara boşluklar boncuklarla sepme olarak doldurulur. Benim aklıma gelenler burada bu platformda gördüm ki arkadaşlarımız bu konuda çok üretiyor.
İyi günler hepimizin olsun.
posted by <$BlogItBeyaz ZambakogIt2:29 ÖSOrA

<$BlogIt2s:


At <$BlogCo4:32 ÖS><$BlogCoBlogger ReNgArEnK ( Nazlı )

<$BlogCodesenle çok güzel. çok amaçlı olmalaı da ayrı güzel. dantel anglez dediniz. yapılması hakkında bilgileriniz varsa bizede anlatırmısınız? <$BlogCo 

At <$BlogCo3:56 ÖS><$BlogCoBlogger Beyaz Zambak

<$BlogCoTığ ile örülen şeritlerin desene göre şekillendirilip aralarına ajur ve biritlerle tutturulmasından meydana gelen dantellere "Dantel Anglez" denir. iki şekilde uygulanır.

1.Dantel olarak,
2.Danteli kumaş uzerine aplike ederek.
Giyimlerin süslenmesinde, şal, örtü ve bazı takımlar da kullanılabilir.Kumaş üzerine aplike olarak uygulandığı zaman, ilave olarak tül işi iğneleri, antep ajurları,beyaz iş iğneleri ve çin iğnesi ile süslenebilir. Özellikle şeritleri gezerken TV seyrederken vs. örülebilir birleştirme esnasında biraz nakış bilgisi gerekebilir. Kumaş üzerine yapıyorsan biritlerini ilik örer gibi yapabilirsin. Daha olmadı düz sutaşı kullanarak dene. Temiz düzenli neyaparsan güzel olur. Şimdiden kolay gelsin. <$BlogCo 

<$BlogItYorum Gönder"<$BlogURhttp://beyazzambak.blogspot.com/k home
Layout design by Pannasmontata